top of page
COGITO_2.jpg
COGITO_3.jpg
COGITO_1.jpg

PODZIAŁ KWARTALNY

Zajęcia odbywają się od PN-PT, w zgodzie z zegarem biologicznym nastolatków, od 10:00-17:00. W ciągu dnia jest godzinna przerwa na obiad. Zajęcia trwają po 1.5h i odbywają się w czterech blokach.

10:00 - 11:30

11:30 - 13:00

LUNCH​

14:00 - 15:30

15:30 - 17:00

I KWARTAŁ:

Zajęcia głównie z przedmiotów maturalnych, obligatoryjnych - j. polskiego, j. angielskiego, matematyki.

II KWARTAŁ, III KWARTAŁ, IV KWARTAŁ:

Bloki zajęciowe są wybierane przez uczniów zgodnie z ich zainteresowaniami, pozostałe wykładane są interdyscyplinarnie.​

Założeniem szkoły jest umożliwienie naszym podopiecznym zoptymalizowanego rozwoju pod kątem ich zainteresowań, z jednoczesnym przygotowaniem pod maturę. Celujemy w 100%, nie potoczne 'zdanie matury'.

Podstawę programową realizujemy zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Oświaty. Traktujemy ją jednak jako zalążek rzeczywistej wiedzy i edukacji.

W ramach zajęć, prowadzimy wszystko w szkole tak, by po powrocie do domu, każdy miał możliwość rozwoju we własnym zakresie, bez konieczności ślęczenia do wieczora nad dodatkowymi pracami. Doba jest krótka, życie tylko jedno, a korepetycji zbyt wiele. Wychodzimy z założenia, że szkoła jest wystarczającym miejscem na robienie zadań.

Prowadzimy zajęcia w każdym trybie, więc nasi podopieczni mogą sobie pozwolić na wyjazd w dowolnym momencie roku i np. połączyć się zdalnie.

Pod koniec każdego kwartału organizujemy egzaminy końcowe - Finals - które mają na celu sprawdzenie progresu i rzeczywistego stanu wiedzy. Są prowadzone po angielsku. Język ten jest u nas traktowany jako oczywistość.

Co kwartał uczniowie dostają tabele postępów wraz z krótkim opisem swoich działań, silnych oraz słabych stron, wskazówki do dalszej pracy, ankiety.

Wszystko odbywa się w życzliwej atmosferze, a pojawiające się problemy rozwiązujemy - nie uciekamy od nich.

Poza ofertą szkolną mamy cały szereg przedmiotów, które odbywają się w ramach zajęć/szkoleń. Są to m.in.:

- szachy;

- zarządzanie;

- przedsiębiorczość;

- podstawy prawa;

- ikigai;

- mikroekspresja i mowa ciała;

- gotowanie;

- dietetyka;

- psychologia;

- mindfulness;

- film i reżyseria + montaż;

- pedagogika;

- neurodydaktyka.

Posiadając świetną kadrę, życzliwą atmosferę, lokalizację w centrum Wrocławia, sprzyjające środowisko, własną kuchnię, dwujęzyczność, kreatywność oraz żądzę wiedzy zapewniamy:

ZUŻYCIE:

~384 000 kcal przez nasz mózg

ZAINWESTOWANIE:

3 000 PLN/mies. w rozwój i edukację dziecka bez konieczności posyłania go na korepetycje

PRZEŻYCIE:

~6 000 h rzeczywistej nauki

SZCZĘŚCIE I BEZPIECZEŃSTWO:

co najmniej 1 gram dla Twojego dziecka.

bottom of page